חברת 'הזרע' משיקה זני ירקות חדשים שיימכרו ב'שופרסל'

שיתוף פעולה חדש המביא את עגבנייה "דורה" ומלפפון "ארומטו" התוצרים של חברת "הזרע" וחקלאי ארצנו אל רשת השיווק המובילה 'שופרסל'.

המשך קריאה

עגבניות צ'רי חדשות ועוד: סיכום וחוויות מהיום הפתוח במו"פ דרום, בשור 2018

מאות מבקרים הגיעו לחגיגה החקלאית במו"פ דרום שבבשור. ביתן הזרע היה גדוש בחקלאים ובמבקרים אשר התעניינו בזני עגבניות הצ'רי החדשים שלנו, ביקרו במבנים בהם הוצג מגוון רחב של זנים, בהם עגבניות, מלונים ומלפפונים ונהנו מאירוח כיד המלך וליווי צמוד של אנשי המכירות שלנו.

המשך קריאה

אנחנו יודעים שחיכיתם לה!

לעגבניה שאפשר לקלף באופן מושלם באמצעות קולפן, בקלות, במהירות, לכל תבשיל. עגבניית דורה על המדפים – עכשיו בסניפי רשת שופרסל. המארז המפנק של דורה מגיע עם ספרון מתכונים שהכנו במיוחד עבורכם! אנחנו מזמינים אתכם להציץ בו, לבשל איתו ולשתף אותנו כאן במתכון שאתם הכנתם עם עגבניית דורה. ולנטיין שמח.
שף: נועה דניס, צילום: אורית
 אלפסי   המשך קריאה

הזרע הציגה פלפלים חדשים ואיכותיים ביום הפתוח מו"פ ערבה 2018

ב-31/1-1/2 התקיים היום הפתוח מו"פ ערבה בתחנת יאיר.

הזרע הציגה מגוון חדש של זני פלפל שבאים לתת מענה לצרכי הגידול והשיווק המשתנים של החקלאים:

מיקה פלפל בלוקי אדום –  פיתוח זה מותאם לתנאי האקלים הייחודיים בארץ ולצרכים של המגדלים. היתרון של מיקה הינו האפשרות לקבל יבול איכותי בכמות גבוה ופרי גדול המתאים לצרכי היצוא לשוק הרוסי לאורך כל עונת הגידול, הזן בכיר ומתאים לשתילות מוקדמות ושומר על צמח חזק ויבול איכותי גם בסוף העונה.

ניל פלפל בלוקי צהוב –  בעל יבול איכותי רב, זן בכיר מתאים לשתילות מוקדמות ופרי גדול ואיכותי לאורך כל העונה. לזן ניל פרי גדול, איכותי בעל ארבע אונות המהווה יתרון בהשוואה לזני פלפל צהובים מסחריים אחרים הנמצאים כיום בשוק הפלפל בערבה.

זן נוסף, שרף, הינו פלפל בלוקי אדום, רגולרי מאוד ובגדלים של Large ומעט יותר. היתרון המשמעותי של הזן מתבטא בעמידותו כנגד פגיעתן של נמטודות העפצים. עמידות זו, מאפשרת לחקלאים להתמודד באופן יעיל יותר כנגד נזקי מזיק זה. אם עד היום החקלאים השתמשו אך ורק בחומרי חיטוי  קרקע לפני הגידול  וחומרי הדברה  נוספים תוך כדי הגידול , היום פותח עבורם כלי עזר משמעותי והוא הזן עצמו אשר עמיד לפגיעת הנמטודות.
לעיתים גם אחרי יישום של חומרי הדברה, הנמטודות חוזרות לפעילות בעיקר בטמפרטורות קרקע גבוהות וגורמות להפחתת יבול ניכרת. הזן החדש מהווה כלי הגנה משמעותי נוסף ויתרום תרומה מכרעת להתמודדות עם המזיק.
 איציק עזרא מנהל שוק ישראל בחברת 'הזרע' אומר: "חיפשנו פתרון שייטיב עם המגדלים ויאפשר להם ליהנות מיבול רב ואיכותי. הזנים שהזרע מציעה למגדלים מאפשרים לחקלאי הערבה להתאים את הזנים לצרכי הגידול השונים ונותנים לחקלאים מענה טוב ומגוון לצרכי השוק המשתנים.

 

אנו מודים לכל מבקרינו בביתן!

להתראות בשנה הבאה,

צוות שוק ישראל

 

איציק עזרא מנהל שוק ישראל בחברת הזרע – פירות וירקות חדשים, תערוכת החקלאות בערבה

בתוכנית העולם הבוקר של רשת, התארח איציק עזרא אצל אברי גלעד עם מלפפון ארומטו (מלפפון עם טעם!) וסיפר על הפיתוחים המעניינים שיגיעו אלינו לצלחת בקרוב ויוצגו בתערוכה החקלאית בערבה.

הכניסה חופשית, תבואו. כל הפרטים ממש כאן