מחקר ופיתוח

פיתוח זנים בחברת הזרע

מחויבים לחדשנות

המגדלים והמדענים של הזרע נחושים לספק ללקוחותיהם ברחבי העולם זנים המותאמים באופן אישי המאופיינים במערכת תכונות חדשניות. להישג זה אנו מגיעים על ידי השילוב בין ניסיון של עשרות השנים בגידול לבין שימוש בטכנולוגיה העדכנית ביותר. הזרע מקדמת תהליך חדשנות זה, בתחום של פיתוח זנים, על ידי כך שהיא משקיעה יותר מ-20% מרווחיה במחקר ופיתוח.

ציפייה מוקדמת

העמידה באתגרי המחר של המגדלים, מגדלי צמחים, קמעונאים, מעבדים וצרכנים מחייבת חזון. הזרע משיגה זאת באמצעות בדיקת שוק מעמיקה, עריכת ניסויי שוק וניהול מיזמי שיתוף פעולה עם משתמשים מובילים. אוריינטציית השוק החזקה שלנו היא המנחה את פעילויות הגידול והמחקר שלנו. זנים חדשים שפותחו על ידי הזרע מספקים תפוקות גבוהות יותר של סחורה טרייה ברמה הגבוהה ביותר, ביצועים יציבים, עמידות מפני מזיקים, מחלות ותנאים סביבתיים, וזוכים לאהדה של הצרכנים, כל זאת באריזת זרעים איכותית. חיזוי המגמות בשוק הוא המפתח, שכן פיתוח זנים הוא תהליך האורך זמן.

מהירות-לשוק

טכניקות הגידול המסורתיות מהוות את ליבת התהליך של פיתוח זנים של ירקות וגידולי שדה של הזרע. מומחיות המדענים שלנו בדיסציפלינות הבסיסיות, ובהן הפתולוגיה של הצמח, פיזיולוגיה, ביוכימיה, ביולוגיה של התא, גנטיקה, ביו-מידענות ומחשוב מדעי, תורמת להאצת תהליכי הגידול. בה בעת מחויבת הזרע לניצול אקטיבי של טכנולוגית הדור הבא בתחומי ריצוף דנ”א, קביעת הפנוטיפ וניהול מידע לצורך הגברת יעילות הגידול והפיתוח הטכנולוגי.

נוכחות גלובלית

למחלקת המו”פ של הזרע נוכחות גלובלית, כאשר ארבעה מרכזי מו”פ ושמונה תחנות גידול ממוקמים באזורי חקלאות וגננות מרכזיים. עובדה זו מאפשרת לנו לבצע הערכה מקיפה של ביצועי הזנים שלנו לפני שחרורם, כדי להבטיח את התאמתם לתנאים הסביבתיים המקומיים והאזוריים ולנוהגי הגידול. מרכזי המו”פ שלנו עוסקים בפרויקטי שיתוף פעולה עם מגוון ספקי טכנולוגיה, לרבות מוסדות מחקר ואוניברסיטאות, לצורך הרחבה נוספת של ההתקדמות המדעית. בנוסף, כחברה בקבוצת Limagrain, הזרע ממנפת את רשת המו”פ הגלובלית ואת היכולת הטכנולוגית של אחת מחברות הזרעים הגדולות ביותר בעולם.