ביקור בחברת הזרע של משלחת ארגון הזרעים של אסיה פסיפיק

ביקור המשלחת מאסיה פסיפיק בישראל, שכללה נציגים מיפן, סין, הונג קונג, הודו, תאילנד ואף אינדונזיה, נועד לחשוף את המבקרים לטכנולוגיות ישראליות מתקדמות ובמיוחד לפיתוח של זרעים לחקלאות – התחום בו הזרע היא מובילה גלובלית.

אחד משיאי הביקור בישראל היה ביקור במטה חברת הזרע ביום שני ה-23/09, שבמהלכו שמעו חברי המשלחת על הפיתוחים והחדשנות של החברה, ועל העשייה מרובת השנים של הזרע מפי עמית עינב, המשנה למנכ"ל. את עולם העגבניות הציג ירון גירס, מנהל מוצר עגבנייה גלובלי. נושא מרכזי נוסף בביקור היה סיור בבקרת איכות הזרעים. סמדר קליימן שובל, המנהלת הגלובלית של מעבדות בקרת איכות וטכנולוגיה של זרעים, ערכה למשלחת סיור במעבדת בריאות, ובמעבדת נביטה הדריכה את הנציגים אפרת מקוביצקי, מנהלת המעבדה.

חברי המשלחת נהנו מטעימות של שלל עגבניות הזרע במרכז המבקרים של החברה, תוך הסבר של ירון אודות הזנים החדשים, הממותגים ופורצי הדרך – בכל הצבעים ובגדלים שונים. לסיום, סיירו המבקרים בחלקות הדגמה של עגבניות ופלפלים בליווי אדי קדמון, מנהל מוצר חסה ופלפל.

הביקור הוא פרי יוזמת דגן אלוני, הנספח המסחרי של ישראל בתאילנד, בשיתוף עם איגוד לשכות המסחר ומכון הייצוא, במטרה לקדם את קשרי הסחר, המדע והטכנולוגיה בתחומי החקלאות המתקדמת והזרעים לחקלאות בין ישראל למדינות מזרח אסיה והפסיפיק. מטעם איגוד לשכות המסחר התלווה לביקור עומר סלע, מנהל תחום ענפי.

לאורך הביקור, המשלחת לוותה על ידי מר עמית עינב המשנה למנכ"ל בחברת הזרע ואשר משמש גם כיו"ר חטיבת הזרעים באיגוד לשכות המסחר, שסיכם: "אנו מברכים את חברי המשלחת המכובדת על הגעתם לישראל. אנו בטוחים כי חברי המשלחת יוכלו ללמוד רבות הן בתחום המקצועי והן על מדינת ישראל באופן כללי, ונשמח לראות שיתופי פעולה וביקורים נוספים כאלו גם בעתיד".