כנס הסולניים SOL 2019

בשבוע שעבר השתתפו נציגי המחקר ופיתוח של חברת הזרע יחד עם נציגי השיווק של החברה בכנס הסולניים הבינלאומיSolanaceae Conference (SOL 2019) שהתקיים השנה בירושלים. הזרע ולימגרין היו גאות במיוחד השנה להיות נותנות החסות העיקריות לכנס זה שהוא בין הבולטים בתעשיית הזרעים. הכנס הפגיש מדענים, סטודנטים ומגדלים מובילים באווירה נעימה שתרמה ועודדה חילופי ידע, מומחיות וגיבוש חזון לשיתוף פעולה בינלאומי.


הנושאים המרכזיים ב- SOL 2019 היו ההתקדמות בטיפוח, גידול ופיזיולוגיה של גידולי סולניים, עם דגש מיוחד על בריאות, תזונה יבולים. התוכנית עסקה גם בגנומיקה של סולניים, גיוון, מטבוליזם, הסתגלות ועוד ועוד. כמו כן, הוצגו הכלים החדישים ביותר במטרה לפתח מפת דרכים לפרויקט ה- SOLII הבינלאומי הבא.

כנס סולנים

ליבנו מלאו גאווה לראות את הלוגו של הזרע ולימגרין מוצג בכל מקום בכנס שנערך בירושלים. נציגי החברה נכחו בכנס והיו זמינים לפגישות ודיונים בביתן הנאה של הזרע. נציגינו בכנס כללו מומחי מו"פ: שי קוסביצקי – מנהל פרויקט טרום טיפוח עגבניות; מריאלה פורה מלינסקי – מנהלת פרויקט טרום טיפוח עגבניות; לירן ידגרי – מנהל פרויקט גנטיקה של עגבניות; שי נשילביץ – מטפח עגבניות ונטע דויטש – מטפחת עגבניות. מחלקת השיווק של הזרע יוצגה על ידי ירון גירס – מנהל מוצר עגבניה גלובלי.

האירוע היה מעשיר ומעניין, וסיפק מידע רלוונטי וגם תובנות משמעותיות לגבי מחקר ופיתוח, כמו גם חדשנות – הן במונחים מדעיים והן שיווקיים.